Перше місце зайняв Кембриджський університет (Британія), витіснивши на другу сходинку торішнього лідера – Гарвардський університет (США). Замикає трійку Єльський університет (США).
Рейтинг складений за результатами статистичного опитування про рівень якості освіти та науково-дослідної роботи в університеті, привабливості його випускників для роботодавців, кількості іноземних філій і студентів з-за кордону.
До першої десятки університетів світу ввійшли шість американських і чотири британські виші. Що стосується країн, то тут беззаперечним лідером є США: у рейтингу представлений 31 американський університет. На другому місці Британія – 19 університетів, на третьому, з великим відривом, Австралія – сім університетів. Четверте місце ділять Німеччина та Японія – по п’ять вишів. До речі, розмір та економічна міць країни аж ніяк не завжди забезпечує лідерство: приміром, у Нідерландів в списку чотири виші, а у Франції – всього два.
Примітно, що для роботодавців найпривабливішим як і раніше залишається Гарвард. Але найвищий рівень науково-дослідницької діяльності, який відзначили 15 тисяч опитаних вчених, забезпечив перемогу Кембриджу.
З пострадянських університетів в рейтингу присутній Московський державний університет імені Ломоносова (93 місце). Це вражаючий прогрес – в 2009 році МГУ до топ-100 не увійшов, зайнявши 101-е місце, а в 2008 році був 183-м. Що стосується України, то жоден наш вищий навчальний заклад до топ-100 рейтингу не потрапив, передає
«ProUA».