Координатор напрямку "Суспільство знань" Уряду Змін Лілія Гриневич повідомила, що на сьогодні, всупереч обіцянкам МОН, значна частина шкіл не забезпечена необхідною літературою
У той же час у Верховній Раді виділяють 1 мільйон 30 тисяч гривень на закупівлю паперу для роздруківки проекту Податкового кодексу для народних депутатів, заявила Гриневич.
"Цинічними звучать слова одного з віце-прем'єр-міністрів України про те, що відсутність підручників не є проблемою. Мовляв, можна користуватися електронними книгами, що зекономить державі сотні тисяч кубометрів деревини щорічно і позбавить учнів від необхідності носити багато важких книг. Та всім відомо, що сьогодні українські школярі не забезпечені необхідними комп’ютерними пристроями для читання електронних підручників. Проте, економлячи на учнях, у вищих посадових осіб держави знайшлася можливість закупити тонни паперу на понад мільйон гривень для друку документів народним депутатам", - підкреслила вона.
Лілія Гриневич нагадала, що, за повідомленнями засобів масової інформації, Управління справами Верховної Ради 8 вересня 2010 року уклало договір з ТОВ "Український папір" про закупівлю 75 тонн паперу (близько 30 тисяч пачок) на загальну суму 1 мільйон 30 тисяч гривень. Таку екстрену закупівлю паперу у Раді пояснили в першу чергу необхідністю друку для кожного з народних депутатів проекту Податкового кодексу України.
"Нескладно підрахувати, - зазначила Гриневич "Суспільство знань", - що розподіливши суму витрачених коштів на закупівлю паперу пропорційно між всіма народними депутатами, виходимо на цифру 66 пачок на одного парламентаря – або близько 2,3 тисяч гривень. За ці гроші можна купити кожному з народних депутатів по ноутбуку з необхідними функціями для роботи з документами".
"Таким чином "слуги народу" на власному прикладі впровадили б ідею повсякденного використання електронної книги", - зазначила Гриневич.
"Інша справа, - додала вона, - що важко вирахувати суму, яка знадобилася б для того, аби всі без винятку народні обранці набули елементарних навичок користування комп’ютером. Тож нині нові технологічні рішення залишаються тільки у риториці влади, а на ділі вона не здатна їх запровадити навіть у парламенті, а вже тим більше – у кожній українській школі".
Як повідомлялося раніше, школярі скаржаться на те, що перші параграфи підручників, які в електронному вигляді опублікувало Міністерство освіти, вони вже пройшли, а інших немає. Тому відсутні навчальні матеріали доводиться купувати.
У відповідь на критику директор Інституту інноваційних технологій та змісту освіти Олександр Удод заявив, що проблем із навчанням у десятикласників немає. Також він спростував інформацію, що наразі відбувається якийсь збій у системі середньої освіти.
"Наразі проблем із навчанням десятикласників немає. Так, школярі навчаються за тими електронними версіями книжок, які ми розмістили в Інтернеті. Говорити про те, що наразі відбувається якийсь збій у системі освіти підстав немає”, - відзначив Удод.
За матеріалами: Освіта.ua
|