Директор Інституту інноваційних технологій та змісту освіти Олександр Удод заявив, що проблем із навчанням у десятикласників немає
Також він спростував інформацію, що наразі відбувається якийсь збій у системі середньої освіти.
"Наразі проблем із навчанням десятикласників немає. Так, школярі навчаються за тими електронними версіями книжок, які ми розмістили в Інтернеті. Говорити про те, що наразі відбувається якийсь збій у системі освіти - немає підстав. Як сказав міністр освіти і науки України Дмитро Табачник, учні 10-х класів будуть забезпечені підручниками до кінця вересня-початку жовтня. На випадок деяких змін, ми розрахували необхідну кількість матеріалу для цих школярів на два місяці. Наприклад, якщо учні мають урок історії два рази на тиждень, то в електронній версії підручника ми подали шістнадцять параграфів", - пояснив О.Удод.
За його словами, підручники друкуються і направляються до шкіл.
"В обласні управління освіти ми надіслали 19 найменувань підручників із обов’язкових навчальних дисциплін. У відсотковому значенні - це 22% від необхідного. Однак ми вкладаємося в строки і всі підручники будуть надані школярам у зазначений міністром період", - зазначив Удод.
Що ж до проблем із доступом до Інтернету, О.Удод нагадав, що 87% українських шкіл мають доступ до мережі.
"Районні та обласні управління освіти прозвітували, що проблем із доступом до електронних версій у них не виникло. Якщо школа не має можливості скачати книжку з Інтернету, то її роздруковують і розповсюджують серед школярів. Тому у випадку, якщо якийсь учень чи вчитель не зміг отримати доступ до навчальної літератури, він має звертатися до директорів або ж місцевих управлінь освіти", - пояснив директор Інституту інноваційних технологій та змісту освіти.
"Ще однією проблемою теперішніх десятикласників, пов’язаною із електронними версіями підручників, хтось називає пошкодження зору. Думаю, тут не потрібно апелювати до батьків, адже вони самі розуміють, що за комп’ютером дитина і так проводить достатньо часу. Тепер вона буде сидіти і вчитися, замість того, щоб розважатися. Відтак, це не повинно стати величезним мінусом для школярів. Крім того, ми наголосили на необхідності дотримання санітарно-гігієнічних норм. Впевнений, що і вчителі наголошують на цьому", - підкреслив Удод.
"І ще одне зауваження щодо методичної літератури, якою користуються вчителі і яку радять читати учням. Міністерство освіти та науки України не зобов’язане надавати додаткову літературу. Батьки, які хочуть і вимагають від дітей та вчителів високих знань, повинні вкладати гроші в науку – за бажанням самостійно купувати хрестоматії, довідники, енциклопедії. Але їх ніхто не має права змушувати", - пояснив Олександр Удод.
За матеріалами: Освіта.ua
|