Тисняви абітурієнтів в приймальних комісіях у минулому, відтепер професори зазивають майбутніх студентів на факультети
Ажіотаж і штовханина у вищих навчальних закладах змінилися протилежною тенденцією: тепер майбутніх студентів зазивають, обіцяючи всілякі блага, повідомляє газета Сегодня.
Біля приймальної комісії КПІ вступників підкликають студенти і викладачі. "Ви фізику здавали? Ідіть до нас, у нас ви отримаєте роботу вже на третьому курсі, наприклад, в Інституті електрозварювання ім. Патона. Думайте, але недовго, даю вам три хвилини", - завзято агітує завідувач однієї з кафедр, професор Дмитро Чернега.
"Ми своїх проводимо без черги, через чорний хід. Інакше ж ви простоїте весь день, можете і не подати сьогодні документи", - додає студент 3 курсу Антон.
"На престижні факультети, наприклад, соціологію, економічні спеціальності, конкурс величезний, і вони знімають всі вершки. До нас же йдуть набагато менше. Скажімо, прийняти я можу, умовно кажучи, 25 осіб, заяви подали 70. Але не факт, що вони до нас підуть, адже сьогодні студент може обирати з п'яти вузів. Наша спеціальність не дуже популярна, тому її потрібно рекламувати. А держзамовлення потрібно заповнювати", - пояснює свою старанність професор Володимир С., який просив не вказувати його прізвище.
Щоправда, керівництво навчального закладу каже, що держзамовлення їх не турбує. "Наші викладачі пояснюють просто сенс спеціальності, заряджають майбутніх студентів романтикою нової техніки", - запевняє ректор КПІ Михайло Згуровський.
З іншого боку, ректор КПІ не заперечує: якщо вуз не заповнить держзамовлення, його на майбутній рік уріжуть, що, у свою чергу, може призвести до скорочення штату та інших неприємних наслідків. У Міносвіти була ідея розсилати СМС абітурієнтам про їхнє зарахування. Мовляв, у такому випадку багато хто вже на наступний день принесе оригінали документів. Але від цієї ідеї поки відмовилися.
У понеділок черги у вузах помітно порідшали, але зовсім не зникли, як прогнозував міністр освіти.
"Ми в перший день пускали і батьків, і абітурієнтів, прийняли документи у 700 абітурієнтів. Потім батьків перестали пускати і справа пішла швидше, прийняли документи у 1600 осіб", - розповів студент Національного педагогічного університету ім. Драгоманова, який працює в приймальній комісії.
Абсолютно спокійно стало й у Національному економічному університеті, де через дикі черги батькам доводилося наймати співробітників Бюро спеціальних послуг, які за 30-50 грн на годину чергували під стінами навчального закладу.
Автор: Дмитро Гомон
За матеріалами: Сегодня
|