Ключовим пунктом Концепції є розмежування понять рідна, державна та іноземна мови, повідомляє
ТСН.
За словами учасників обговорення документу, впровадження згаданої Концепції зможе покращити мовну ситуацію у нашій державі, а також забезпечити формування інформативної компетенції.
Зокрема у розробленій Концепції шкільної мовної освіти йдеться про забезпечення безперервності та всеосяжності мовної освіти. "Одним з найважливіших концептуальних питань є захист прав національних меншин, а також розмежування понять рідна, державна та іноземна мови", - повідомив експерт з прав людини Руслан Бортнік.
Як приклад, учасники обговорення привели результати цьогорічних випускників шкіл Луганської області, які показують, що 85 % школярів хотіли б проходити зовнішнє незалежне оцінювання російською мовою, зазначили в профільному міністерстві.
На думку членів робочої групи, потрібно ретельно продумати структуру вивчення мов в українських школах. Наразі процес розроблення Концепції знаходиться на заключному етапі.
Як повідомлялося раніше, незабаром в Україні можуть з'явитися "навчальні комбінати", випускникам яких будуть видавати два атестати: один - за українською програмою навчання, другий - за російською. Таку пропозицію зробив народний депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко.
Депутат пояснив, що через відмінності у системах освіти українські дипломи про середню освіту не мають цінності в Росії.
Зокрема Колесніченко зазначив: "Освітня програма України та Росії відрізняється. Українська програма відстає, тестування не збігаються".