Останнім часом провідні вузи країни почали задавати нові тенденції вищої освіти
Черговим нововведенням Санкт-Петербурзького університету стане відмова з 2010 року від заочного та вечірнього відділень. МДУ ім. Ломоносова повністю схвалює цю ініціативу, поставивши між заочною і неякісною освітою знак рівності.
Про це розповів проректор СПбДУ Валерій Катькало. За його словами, причина скасування заочної освіти - її невисока якість. Разом з тим, для багатьох студентів, вимушених працювати іншого виходу просто не існує. Ще однією стороною даного питання служить мотивація отримання тієї чи іншої форми вищої освіти у самих студентів і у роботодавців при працевлаштуванні. А вона зараз аж ніяк не одна і та ж сама і заочна освіта тут часто виграє.
Як зазначив представник вузу, "навіть за формальними показниками рівень заочного навчання непорівнянний з рівнем очної освіти". Настільки ж жорстко мають намір незабаром вузи обійтися і з вечірнім освітою.
"Ми повністю підтримуємо такий підхід. Московський університет давно відмовився від заочної форми навчання. Точка зору Московського університету така, що дати фундаментальну наукову підготовку заочно неможливо ні в одній з галузей знань", - коментує прес-служба МДУ імені М. В. Ломоносова рішення СПбДУ.
І все ж повного скасування заочного та вечірнього відділень чекати поки не варто, хоча провідні вузи і задають вектор розвитку вищої освіти. Найчастіше платні відділення заочної та вечірньої освіти є достатньою статтею доходів більшості вузів - відмовитися від них буде не просто. Питання ж про якість освіти залежить скоріше від програми вузу і наміри студента вчитися.
За матеріалами: Освіта.ua
|