У навчальній програмі з історії України потрібно чітко прописати, що Голодомор 1933 року це загальна трагедія народів України, Росії, Бєларусі та Казахстану
Про це сказав міністр освіти і науки України відповідаючи на запитання щодо викладання історії України в школах, під час гарячої лінії в "Комсомольській правді в Україні".
"Наше міністерство зараз працює над найскладнішим питанням - це визначення стандартів освіти, тому що "брєдятіна" з гіперболізацією тільки однієї форми оцінювання - це не реформа, а обман учнів і суспільства", - заявив міністр.
"Якщо говорити про суб'єктивність, то вчитель зобов'язаний виконувати навчальну програму, але в ній потрібно чітко прописати, що Голодомор 1933 року - це загальна трагедія народів України, Росії, Бєларусі, Казахстану, і вказати, скільки людей померло від цього лиха в кожній з республік", - вважає Табачник.
"При цьому, написавши правду, що найвищі втрати сільського населення, понад 41 відсоток, були у Саратовській області. Тоді вчитель не зможе промивати голови школярам у відповідності зі своїми суб'єктивними поглядами", - додав він.
Також, міністр освіти заявив про необхідність зміни деяких стандартів в українській освіті. "Перше - це гуманізація і деполітизація підручників. Друге - ми повинні розвантажити навчальну програму, тому що вона дуже ускладнена. Адже вивчити все неможливо. Приміром, програма з української літератури. Існують європейська, французька традиції: там у школах не вивчають творчість нині живих письменників, оскільки ще не устоялися естетичні критерії", - підкресилив міністр освіти.
За матеріалами: Освіта.ua
|