До 1 вересня цього року міністерство офіційно проведе всі наукові апробації, обговорення та консультації і оприлюднить свою позицію - якою у нас буде школа
Про це сказав міністр освіти і науки України Дмитро Табачник, під час прямої телефонної лінії в "Комсомольській правді".
Повернення до десятирічки
"Проблема дуже складна. Найближчим часом ми проведемо велику нараду вчителів і вчених, в червні заплановані парламентські слухання, після чого ми будемо готові оголосити позицію міністерства з цього питання. Але точно вам скажу, що до десятирічки ми не повернемося, інакше наша школа буде неконкурентоспроможна", - сказав міністр освіти.
"У разі повернення до десятирічного навчання у нас скорочується кількість навчальних годин за весь шкільний період. Згадайте, ми з вами вчилися в школі 6 днів, а потім перейшли на п'ятиденку. Звідти й виникла ідея 11-ти років навчання, а потім 12-ти. Приміром, у Європі навчальна програма в школі триває в середньому від 11 до 12 тисяч годин, в Бельгії, Голландії та Німеччини (де навчаються 13 років) - від 12 тисяч. У нас шкільна програма сьогодні - це 10 268 годин. Дванадцятирічка дозволяє освоїти в школі 10 745 уроків", - підкреслив Табачник.
В Україні немає реальної профільної школи
Крім того, міністр освіти торкнувся проблеми профільності шкіл. "Досі Міністерство освіти та всі його попередні керівники практично нічого не зробили для створення реальної профільної школи. У нас навчальні заклади оголошують себе екологічним або правовим ліцеєм, роблять гарну вивіску, вводять пару факультативів, щоб батьківський комітет міг збирати гроші на благоустрій, а насправді нічого не робиться", - заявив Табачник.
"Тому ми будемо шукати форму професіоналізації школи, щоб у 12-й клас йшли ті, хто дійсно хоче готуватися до університету. І обіцяю всім вчителям, батькам і учням, що до 1 вересня цього року міністерство офіційно проведе всі наукові апробації, обговорення, консультації і оприлюднить свою позицію - якою у нас буде школа", - підкреслив Табачник.
За матеріалами: Освіта.ua
|