За ініціативи Міністерства освіти і науки України у квітні-травні 2010 року в усіх навчальних закладах України і Росії пройде єдиний урок Пам'яті, присвячений 65-й річниці від дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні за участю ветеранів Великої Вітчизняної війни.
"Ми прагнемо на конкретних прикладах розповісти учням про героїзм наших батьків та дідів на фронті і в тилу, донести ту жалобу втрат і ту радість Перемоги до молодого покоління, закарбувати у їх пам'яті велич подвигу слов'янських народів, розкрити історичне значення цієї славетної події", - зазначає Перший заступник Міністра освіти і науки України Борис Жебровський.
У Міністерстві освіти і науки України затверджено План додаткових заходів з підготовки та відзначення 65-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років (наказ від 08.04.2010 N 290), відповідно до якого здійснюється системна підготовка до святкування Дня Перемоги.
На виконання зазначеного плану на сайтах державних позашкільних навчальних закладів Українського державного центру позашкільної освіти (
www.udcpo.ucoz.ua/index/den_peremogi/0-29) та Національного еколого-натуралістичного центру (
www.nenc.gov.ua/1021.html) створено веб-сторінку "Шляхами подвигу і слави наших батьків і дідів", на якій вшановується пам'ять захисників Вітчизни.
Міністерство рекомендувало створити веб-сторінки "Шляхами подвигу і слави наших батьків і дідів" на сайтах загальноосвітніх, професійно-технічних, позашкільних і вищих навчальних закладів. Таким чином, учні та студенти отримали можливість у режимі форуму розміщувати інформацію про участь у війні членів їх родин, фото із сімейних архівів, розповіді та фоторепортажі про зустрічі з ветеранами війни, реферати й науково-дослідні роботи, власні літературні і мистецькі твори, присвячені 65-річчю Перемоги.
Наприклад, на офіційному порталі Національного університету цивільного захисту України створено спеціальний розділ "До 65-річчя Великої Перемоги. Ніхто не забутий, ніщо не забуто". Вже більше 50 творів-спогадів працівників та студентів вищого навчального закладу про своїх близьких, які зазнали поневірянь і горя за часи Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр., знайшли тут свого читача.
"Зараз моєму дідусю вісімдесят вісім років, і я дуже пишаюсь своїм дідусем. Ми - останнє покоління, яке ще може почути про цю війну від її учасників. І одне з найголовніших наших обов'язків - пам'ятати про подвиги ветеранів", - розповідає історію свого діда студент Я. Бараньков.
Інтернет-сторінки присвячені Великій Перемозі з'явились на сайтах багатьох шкіл, ліцеїв, технікумів, ВНЗ. Наповнення цих сторінок різне: деякі розповідають історію ВВВ, деякі містять спогади ветеранів, деякі - роздуми молоді на тему війни. Та головне, що такі сторінки з'явились, і творцями їх стали ніхто інший, як студент та учень, яким важливо пам'ятати війну 1941-1945 років і важливо шанувати безсмертних воїнів-героїв.