Школи міста Прилуки Чернігівської області переходять на застосування в навчальному процесі вільного програмного забезпечення - операційної системи Linux
Про це повідомила начальник управління освіти Прилуцької міської ради Тетяна Клименко.
Як зазначає Тетяна Клименко, використання вільного програмного забезпечення (ВПЗ) в освіті не є новиною навіть в Україні - чинні навчальні програми дозволяють використовувати ВПЗ у вивченні шкільного курсу інформатики, але до цього часу це були лише поодинокі школи (не більше 2-3 на кожну з областей).
"Причина застосування ВПЗ, в першу чергу, є економічною. Закупівля ліцензійного програмного забезпечення Microsoft Windows, навіть так званих пільгових "академічних" ліцензій, для декількох сот комп’ютерів шкіл міста буде коштувати більш ніж півмільйона гривень, і бюджет міського управління освіти не в змозі витратити такі кошти", - розповіла Тетяна Клименко.
"Зрозуміло, що важко бути першими, разом з тим, керівники міста, управління освіти, адміністрації шкіл та вчителі з розумінням підійшли до вирішення даної проблеми, - розповідає начальник управління освіти. - Були проведені семінари для вчителів інформатики, бажаючим було безкоштовно надано необхідне програмне забезпечення".
"Також, не обійшлося без проблем, адже наявне методичне забезпечення, підручники з інформатики, в першу чергу спрямовані на вивчення операційної системи Windows та пакету Microsoft Office, у зв’язку з цим виникали певні проблеми технічного плану, які успішно були подолані", - зазначила Тетяна Клименко.
Вчителі шкіл вказували на те, що вони широко використовують досвід своїх російських колег, де з 2007 року впроваджується державна програма по використанню вільного програмного забезпечення в освіті. На даний час більше 25% шкіл Росії використовують рішення на базі Linux, протягом наступних років планується значно збільшити кількість закладів освіти, які використовують ВПЗ. Цим керівництво Російської Федерації створює конкурентне середовище з метою виключити монопольне становище продуктів корпорації Microsoft.
"Використання ВПЗ в освіті підтримується багатьма країнами Євросоюзу, Бразилією та Китаєм. Проте в Україні ми спостерігаємо майже 100% домінування комерційних програмних засобів. Отже, використання в освітньому процесі вільного програмного забезпечення може принести для нашої держави значну економію бюджетних коштів", - підкреслила Тетяна Клименко.
За матеріалами: Освіта.ua
|