Вівторок, 07.01.2025
Навчання на Старобільщині
Мы рады приветствовать вас на нашем сайте (https://ad.admitad.com/g/apbquwoviz1419910650fbdf0436a5/)
Основне меню сайту
Авторизація
Календар
Погода
Полезная информация
Rozetka UA
Отримати бонус

Ви можете отримати WMR-бонус в розмірі 0,01-0,10 WMR на свій гаманець 1 раз на добу

Гаманець
Код Защитный код

Бонус надається сервісом www.wmcasher.ru

Обмен WebMoney
  Отдадите:  
  Получите:  
мониторинг обменников
Цікаві речі
Блок корисних посилань
Головна » 2010 » Листопад » 19 » Під знаком тютюнової омани
20:35
Під знаком тютюнової омани


Єдиними, хто має зиск із тютюнопаління залишаються лишень виробники. 

Чому молодь піддається тютюновій омані і хто на цьому заробляє?


Це не фільм жахів. Це – статистика!

Всесвітня організація охорони здоров’я влітку цього року оприлюднила такі дані. По-перше, кожного дня у всьому світі 3000 підлітків починають курити. Третина з них помирає від захворювань, пов’язаних із тютюнопаління. По-друге, кожного року через пагубну звичку помирає більше людей, ніж хворих на СНІД, алкоголізм, наркоманію, через ДТП, самогубства та вбивства разом взятих. По-третє, пасивне куріння в 30 разів шкідливіше, ніж негативний вплив, наприклад, усіх поллютантів (хімічних забруднювачів), які є в повітрі. По-четверте, куріння щорічно вбиває 4 мільйони людей в усьому світі.

За ще одним документом, оприлюдненим Міністерством охорони здоров’я України, наша країна займає перше місце у світі з кількості чоловіків і старшокласників, котрі палять. Крім того, в Україні курить кожен другий чоловік і кожна п'ята жінка. Загалом же нараховується близько 9 млн активних курців, що складають третину всього працездатного населення країни.



Ще одна висока позиціяУкраїни в антирейтингу щодо стану здоров’я через куріння зводиться до того, що Україна займає 17-е місце в списку країн-лідерів із кількості курців та є другою країною у світі (після Чилі), де у віці 13–15 років курять більше 30% юнаків і дівчат. За даними експертів ВОЗ щорічно кількість курців в Україні зростає не менше, як на 100 тисяч. Кожний четвертий підліток в Україні викурює першу сигарету у віці 10 років.

Їм рекомендують і рекомендують, а вони всерівно курять

Попри такі «кричущі» показники, українська молодь щороку активніше поповнює ряди курців. Так, за словами міністра у справах сім’ї, молоді та спорту Равіля Сафіуліна, за соціологічними даними 45% юнаків та 35 % дівчат палять у віці до 18 років.

«Почав курити ще в класі сьомому-восьмому. Кілька разів намагався кинути, але це було не довго. Вважаю, що куріння – це вибір кожної окремої людини, тому переконувати в тому, що паління – це погано чи добре не варто. Кожен розуміє, що це негативно впливає на людину, однак самостійно потрібно вирішувати свою ж долю», – каже студент-п’ятикурсник Київського національного університету ім. Т.Шевченка Анатолій.

Погоджуються з такою думкою і чимало молодих людей, котрі стали учасниками акції протидії палінню, що днями відбулася на Майдані незалежності. «Чим більше забороняють, тим більше хочеться. Тому й до рекомендацій, які є на пачках сигарет, на білбордах чи лунають із вуст відомих людей я не зважаю», – переконує 25-річний киянин Андрій, котрий долучився до акції на Майдані й обміняв кілька цигарок на цукерки.

Інша учасниця акції, 22-річна Олена віддала пачку сигарет і долучилася до акції. Попри те, дівчина зізнається, що кидати курити не має наміру. «Це вже звичка. Однак сьогодні я куритиму менше, оскільки віддала пачку сигарет організаторам акції», - зізнається дівчина.



Окрім незрозумілих поглядів курців, на Майдані Незалежності можна було побачити і тих, у кого горіли очі від задоволення, коли топтали або ламали сигарки. «Не курю і ніколи не курила. Це моя принципова позиція. Я хочу виглядати красиво і не хочу псувати собі здоров’я. Крім того, страшенно не люблю людей, котрі ідуть по вулиці і палять, тим самим забруднюючи повітря сигаретним димом. Звичайно, хочеться, аби це питання вирішили на законодавчому рівні. А то пор це тільки говорять. Курцям рекомендують не курити, а іншим, напевно, не ходити там, де є курці», – висловлює свою позицію киянка Тетяна.

До чого може призвести жіноча мода на сигарети

Жінка, котра курить, сьогодні нікого не здивує. Психологи відзначають, що жінки починають палити з різних причин - хтось курить за компанію, інші намагаються заглушити стрес, ще хтось сподівається за допомогою тютюну знайти натхнення. Але, незважаючи на причини, що штовхнули пані закурити, кожна жінка добровільно отруює себе і скорочує шанси бути здоровою матір'ю і дружиною.

Біологічно жіночий організм сильніше чоловічого, але шкода від куріння є значно більшою, ніж для представників сильної статі. Справа в тому, що об'єм легенів жінки менше, метаболічні процеси протікають швидше, тому швидкість отруєння жіночого організму вище.



Куріння згубно впливає не тільки на здоров'я, але і на зовнішність жінки. В першу чергу страждає шкіра. Під впливом нікотину, що міститься в тютюновому димі, звужуються поверхневі кровоносні судини, скорочується харчування епідермісу, а в результаті шкіра стає тьмяною і зів'ялою. Постійна нестача кисню призводить до передчасного появи зморшок. Волосся і нігті також страждають від куріння жінки. Курці-жінки починають сивіти раніше за своїх ровесниць, котрі не курять.

Індикатором стажу курця є зуби. Жовтизна, проблеми з яснами, неприємний запах - нерозлучні супутники любительок «подиміти».

Негативні наслідки куріння жінки з'являються не тільки в неї, але і в нащадків. Компоненти тютюнового диму запускають механізм знищення яйцеклітин, відтак шанси стати матір'ю зменшуються.

***
Зважаючи на вищезазначені медичні висновки, ми не хочемо переконати Вас кинути курити. Лозунгу «Кидай палити» також немає. Є факти, і є рішення. Першу частину (тобто факти) ми оприлюднили, друга частина – виключно за Вами.



Автор: Леся Куруц

За матеріалами: ІА «Світ освіт»
Категорія: Різне | Переглядів: 1083 | Додав: ahatojii4 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Розділи
Новини МОН [76]
Новини відділу освіти [64]
Новини дошкілля [5]
Новини середньої освіти [72]
Новини ЗНО [86]
Новини вищої освіти [88]
Різне [54]
Цікава освіта [0]
Полезная информация
Rozetka UA
Баннер
Архів записів
Наше опитування
Яка книга краща: паперова чи електронна
Всього відповідей: 147
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пошук
Корисні посилання
Молодой сайт старобельской братвы
Валюта
Курсы валют Курсы валют Курсы валют
Українська реклама
Реклама на сайті
Copyright Anton Morgunov © 2025

Використовуються технології uCoz

Анализ сайта osvita-stb.at.ua каталог сайтів Каталог україномовних сайтів Раскрутка сайта, Оптимизация сайта, Продвижение сайта, Реклама! Наука и образование :: Абитуриент Анализ интернет сайта