Законопроект про введення 11-річної освіти в школах може бути розглянуто парламентом вже в найближчі дні
Про це повідомив один з авторів документа, народний депутат від Партії регіонів Максим Луцький.
За його словами, цей документ передбачає скасування 12-річного навчання в школах і запроваджує перехід до 11-річної освіти вже з нинішньої осені.
"Міносвіти провело громадські слухання з приводу тривалості навчання у школах, і виявилося, що більшість громадян України негативно оцінюють 12-річну систему навчання в школах. У нас є і результати соціологічних досліджень, проведених Інститутом соціальної та політичної психології Національної академії педагогічних наук України. Вони свідчать про те, що позитивно до переходу на 12-річну систему освіти відносяться лише близько 10% учнів, 15% батьків і 20% вчителів. У той же час негативне ставлення до переходу на 12-річне навчання висловлюють більше 70% респондентів", - зазначив М. Луцький.
За його словами, скорочення навчання до 11 років відповідає і досвіду європейських країн.
"Міжнародний досвід свідчить, що якість освіти визначається новітніми технологіями, професійними кадрами, сучасним змістом, а не термінами навчання. Лише поодинокі країни мають тривалість обов'язкової середньої освіти більше 11 років. У більшості країн Європи і світу тривалість отримання обов'язкової освіти становить 9-10 років", - додав народний депутат.
Він також відзначив, що введення 12-річної освіти ставить перед МОН ряд проблем.
"Скоротивши термін навчання, ми вирішимо проблеми, які пов'язані з матеріально-технічним забезпеченням шкіл, недостатньою підготовкою вчителів і необхідністю збільшення фінансування середньої освіти. Крім того, прийнявши цей законопроект, ми можемо змінити освітні програми вже до початку нового навчального року", - резюмував Максим Луцький.
Як повідомлялось раніше, в Раду внесено законопроект про одинадцятирічний термін середньої освіти.
За матеріалами: Освіта.ua
|