Модель дванадцятирічної школи відповідає загальноприйнятим у світі термінам здобуття середньої освіти та зумовлена входженням України у світовий освітній простір
Колегія Міністерства освіти і науки, розглянувши проект Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо повернення до 10-річного терміну здобуття повної загальної середньої освіти (реєстраційний № 5252 від 21.10.2009 р.), внесеного народним депутатом України А. Грищенком, закликає народних депутатів України відхилити його як такий, що таїть у собі загрозу відкинути українську освіту на десятки років назад.
Як зазначають у Міністерстві, повернення до моделі 10-річної школи, що існувала в СРСР у 80-х роках минулого століття, неминуче призведе до відновлення шестиденного навчального тижня та загрозливого для здоров'я школярів перевантаження, а також звільнення 100 тисяч працюючих вчителів.
Одночасно, міжнародна спільнота не визнаватиме українських атестатів про середню та дипломів про вищу освіту, оскільки це є порушенням рекомендацій ЮНЕСКО про мінімальний 12-річний термін здобуття середньої освіти, підкреслюють фахівці Міністерства освіти.
Окрім того, у рішенні Колегії Міністерства освіти зазначається, що запропоноване законопроектом підвищення дошкільного віку дітей на тлі значного скорочення дитячих садків у попередні роки призведе до повторної руйнації дошкільної освіти, відновленої останнім часом.
З огляду на це, Колегія Міністерства освіти і науки України не підтримує проекту закону України про внесення змін до деяких законів України щодо повернення 10-річного терміну здобуття повної загальної середньої освіти та закликає народних депутатів України не допустити руйнування української освіти.
Нагадаємо, Академія педагогічних наук стурбована можливим поверненням до десятирічної шкільної освіти, про це ідеться у відкритому листі до Верховної Ради України.
Повний текст матеріалу тут.
|