Відповідно до указу президента РФ щоденники в школах стануть електронними
Розмови про електронну систему оцінок, електронні щоденники і навіть журнали в Росії ведуться вже давно.
Дмитро Медведєв не раз порушував тему переведення паперової тяганини на сучасний комп'ютерний рівень.
Президент РФ ратує за нові технології, так що вже до 2012 року всі школярі обзаведуться електронними щоденниками.
Нещодавно міністр освіти та науки РФ Андрій Фурсенко, виступаючи на засіданні Ради з розвитку інформаційного суспільства, повідомив про те, що електронні щоденники як обов'язкова норма будуть введені у школах до 2012 року.
Він зазначив, що в даний час цю програму реалізовують близько 30% шкіл. За словами міністра, є ряд проблем, пов'язаних із забезпеченням захисту індивідуальних даних, проте вони будуть вирішені.
Ініціатива такого нововведення звичайно йшла з боку Кремля. Президент РФ Дмитро Медведєв, відомий своїм потягом до інновацій, давно придивлявся до подібних змін у школах.
"До цього часу журнали оцінок в електронному вигляді з доступом до них батьків через Інтернет і отриманням у ряді випадків смс-повідомлень використовуються тільки у школах великих міст", - зазначив президент РФ. "А це досить зручна система, - продовжив він. - Я сам користувався цією системою з особистою метою. Тому цю ідею необхідно обов'язково продовжити".
Медведєв зазначив, що впровадження такого механізму "нескладна річ". "Інтернет-сторінки є майже у будь-якої школи, а якщо є сайт, то можна забезпечити до нього й доступ", - сказав він.
Президент Медведєв додав, що електронний журнал оцінок та електронний щоденник учня з правом доступу до нього батьків є ефективним механізмом.
"Завжди приємно зазирнути, подивитися на успіхи своєї дитини або ж навпаки, подивитися на "двійку", - сказав Медведєв.
Сама ідея електронного щоденника та журналу дуже цікава. Вже зараз, набравши у пошуковику запит "електронний щоденник" - випадає декілька десятків сайтів, що надають таку послугу. Однак необхідно враховувати комп'ютерну грамотність дітей, батьків і педагогів, адже в деяких регіонах, скажімо, в Кемеровській області, навряд чи є багато "просунутих" користувачів.
Зазначимо, що, за заявами російських чиновників, близька до реалізації програма "Карта учня", яка включає в себе створення сторінок в Інтернеті, на яких розміщуватимуться дані успішності кожного школяра. Електронні щоденники будуть доступні як для вчителів, так і для батьків.
Сама ж програма "Карта учня", почала втілюватися у життя ще минулого року, але передбачена спочатку була зовсім для інших цілей. У якості експерименту в московській гімназії № 1531 було введено електронні карти, якими діти розраховувались за шкільні обіди. Система сподобалась батькам, оскільки тепер можна було бути впевненими, що гроші витрачаються безпосередньо на харчування, а не на цигарки.
Задоволені були й чиновники, оскільки гроші, що проходять через шкільні їдальні, можна було нарешті проконтролювати.
Незабаром виникла ідея перетворити розрахункові карти в ідентифікаційні, щоб особи без учнівської карти не могли проникнути до приміщення школи. Нарешті, з'явилося розпорядження мера Москви, в якому до всього іншого зазначалося, що карта учня повинна забезпечувати доступ батьків до відомостей про успішність учнів.
За матеріалами: Освіта.ua
|