З приходом нового уряду систему шкільної та вищої освіти очікує серйозне реформування
Зовнішнє тестування планується скасувати для тих, хто хоче вступати до вузів на заочне, контракт або дистанційку. А для абітурієнтів планують ввести разом із тестами вступні іспити, а також враховувати середній бал шкільного атестата.
Віце-прем'єр з гуманітарних питань Володимир Семиноженко вважає, що оцінки зовнішнього тестування повинні складати лише 1/3 прохідного балу. Ідею підтримують у вузах. "Зовнішнє тестування - це лотерея, коли абітурієнти, часом навмання відповідаючи на запитання, отримували прохідний бал. А при першій же сесії 15-20% показували відсутність знань, - каже перший проректор НАУ Максим Луцький. - Тому бажано ввести профільні іспити, наприклад, програмування або англійську мову, щоб перевірити, чи зможе стати студент айтішником або перекладачем".
Втім, ідея відновити вступні іспити виглядає вкрай суперечливою. Адже разом з ними повернеться до вузів і тотальна корупція, яку хоча б частково побороло обов’язкове зовнішнє тестування. Звичайно, з тестами було багато проблем. Є питання до їх якості, є питання щодо лазівок для протягування "блатних", пільговики тощо. Але ці проблеми потрібно було вирішувати без відновлення "хабароємних" вступних іспитів. Звичайно, корумпована професура іспитам буде аплодувати, але абітурієнтам з неблагополучних сімей може бути закритий шлях до вищої освіти в престижних вищих навчальних закладах.
По матеріалам: Сегодня
|