Упродовж останніх двох років в Україні відбулася найбільш масштабна освітня реформа. Зокрема, це реформа щодо введення зовнішнього незалежного оцінювання
Її в Україні було проведено за підтримки абсолютної більшості населення держави. Відтак, вона є дієвою і будь-яке кардинальне її коригування по-суті означає відкат у розвитку освіти навіть не на десятки років. Про це на брифінгу у Львові заявив віце-прем'єр-міністр України Іван Васюник.
"Думаю, що ті, хто про це думає і говорить, люди недалекі. Вони мають на меті тільки одне: повернути собі так зване "кабінетне", чиновницьке, корупційне право у літній період вступних іспитів. І, замість того, аби займатися державними справами, ці люди хочуть вирішувати по телефону, хто має право, а хто ще не заслужив такого права вступити на навчання до університету", зауважив Васюник.
На переконання Васюника, це ж стосується і закликів деяких політиків щодо повернення до 10-річної освіти у загальноосвітніх навчальних закладах. "Не буває простих рішень в умовах ХХІ століття. Не можна повернутися назад на 20 чи на 30 років, коли весь світ бореться за якість освіти, як за пріоритет №1, який гарантує розвиток держави", сказав він.
Віце-прем'єр-міністр вважає, що новому уряду потрібно буде більше концентруватися на питаннях про продовження освітньої реформи, а не про її дореформування. "Не потрібно закривати очі всім: уряду, представникам і керівникам місцевої влади, керівникам університетів, спеціальних силових структур на реальне існування корупції, хабарництва у вищій школі під час навчання студентів. В Україні, на превеликий жаль, за останні роки ця система стала глибоко деформованою, яка, по-суті, вкрай негативно впливає на формування юного громадянина України, який масово стикається із проблемами необхідності дачі хабара при складанні заліків чи іспитів під час навчання", зауважив він.
По матеріалам: Освіта.ua
|