"Таке суспільно значуще питання, як скорочення терміну навчання для здобуття повної загальної середньої освіти до 10 років, потребує серйозних громадських дискусій, експертного обговорення і варте того, щоб бути винесеним на парламентські чи комітетські слухання".
Про це сказав Голова Комітету з питань науки і освіти Володимир Полохало, під час обговорення проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження десятирічного терміну навчання для здобуття повної загальної середньої освіти.
Законопроектом пропонується зарахування учнів до загальноосвітніх навчальних закладів з семи років та скорочення терміну навчання для здобуття повної загальної середньої освіти у загальноосвітніх навчальних закладах до 10 років. Проект закону передбачає зміни до Законів України "Про загальну середню освіту", "Про освіту" та "Про дошкільну освіту". Він увійде складовою частиною до законодавства України про освіту.
"Лише після всебічного дискурсу можна виносити це питання на розгляд у Верховній Раді України", - наголосив Голова Комітету.
Володимир Полохало також підкреслив, що "освіта апріорі є консервативною за своєю природою, в позитивному сенсі цього слова, і не може бути об'єктом різних експериментів та невиправданих крайнощів". Він наголосив, що "такі важливі закони не можна ухвалювати в політичному, чи тим більше у виборчому контексті".
За підсумками обговорення цього проекту закону три народних депутати - члени Комітету проголосували за те, щоб відправити проект закону на доопрацювання, двоє за те, щоб відхилити його, і один утримався.
По матеріалам: Освіта.ua
|