Нове керівництво гуманітарним блоком Кабміну є загрозою реформуванню освіти та її розвитку
Ледь не єдину сферу в Україні, яку міжнародні експерти назвали прикладом ефективного урядування, може бути відкинуто до часів застою і корупції.
Про це сьогодні заявила журналістам народний депутат України, заступник голови Єдиного Центру Леся Оробець, коментуючи кадрові зміни в гуманітарному блоці Кабінету міністрів України.
На думку політика, найбільшій небезпеці за такого призначення піддається зовнішнє незалежне оцінювання. "Не встигли нові урядовці пропрацювати і дня, як пообіцяли повернути вступну кампанію 2010 до часів "телефонного права". Хоча ефективність ЗНО як механізму протидії хабарництву підтверджена переважною більшістю освітян, абітурієнтів та їхніх батьків", – зауважила голова підкомітету профільного комітету парламенту.
Не меншу небезпеку для освітньої галузі Оробець вбачає у сумнівах нових керівників гуманітарним блоком уряду щодо обов’язковості складати ЗНО державною мовою. "Освітня політика має бути національною за суттю і європейською за формою", – наголосила Оробець, нагадавши принагідно зобов’язання забезпечити незворотність процесу євроінтеграції України, яке дав Президент України під час недавнього візиту до Брюсселю.
"Сподіваюся, що глава держави дотримає слова, а дії урядовців з його команди відрізнятимуться від їх політичної риторики. Будь-яка провокація невдоволення в освітньому середовищі спробами ревізії реформ або переписування підручників, на перевидання яких все одно немає коштів, лише послаблюватиме соціальну підтримку уряду", – підсумувала Оробець.
Нагадаємо, 11 березня Верховна рада більшістю проголосувала за призначення нового складу Кабінету міністрів на чолі з Миколою Азаровим. Міністром освіти і науки став Дмитро Табачник.
12 березня, депутатська група "За Україну!" на чолі з В. Кириленко, зареєструвала у Верховній Раді проект постанови про звільнення Дмитра Табачника з посади Міністра освіти і науки.
|